Wywiad z Francesca Panzica- nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej (Florencja, Włochy), Liderem Edukacji Interaktywnej SMART (SMART Exemplary Educator)

Wywiad z Francesca Panzica- nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej (Florencja, Włochy), Liderem Edukacji Interaktywnej SMART (SMART Exemplary Educator)

Francesco, skąd dowiedziałaś się o programie SMARTa Wzorcowy Nauczyciel?

No cóż, nie wiedziałam nic o programie. We Włoszech program nie został jeszcze zainicjowany. Myślałam, że zgłaszam swój udział w konkursie, o którym dowiedziałam się przez e-mail. Do programu dostałam się w drugim roku, gdyż w pierwszym nie mogli jeszcze uczestniczyć w nim nauczyciele spoza Ameryki Północnej

 

 

Jak zostać Wzorcowym Nauczycielem SMART?

 

 

Poproszono mnie o przesłanie mojego resume, materiałów lekcyjnych, oraz o nagranie filmu z jednej z moich lekcji z tablicą interaktywną SMART Board.

Po pewnym czasie otrzymałam informację, że moja praca została doceniona i otrzymuję nominację Wzorcowego Nauczyciela SMART. Na razie we Włoszech jest tylko dwóch SEE (SMART Exemplary Educator), więc jestem bardzo dumna z tego tytułu.

Czy trudno jest zostać SEE?  

Jestem jednym z pionierów we Włoszech, jako że pracuję z moją tablicą interaktywną SMART Board od ośmiu lat. Kiedy zaczęłam pracować ze SMART Board,  tablice interaktywne nie były znane we Włoszech, więc była to bardzo samodzielna praca. Nikt nie uczył mnie jak używać tablicy, gdzie znaleźć materiały. Uczyłam się metodą prób i błędów, sama szukałam metod udoskonalających uczenie się i nauczanie.  Dla mnie zostanie Wzorcowym Nauczycielem SMART to nagroda za moją determinacje i zamiłowanie do technologii.

Dlaczego chciałaś zostać Wzorcowym Nauczycielem SMART?

Myślę, że mogę pomóc nauczycielom zrozumieć wartość wykorzystywania tablic interaktywnych SMART Board w codziennej pracy, a jednocześnie rozwinąć swoje umiejętności, zdobyć dodatkową wiedzę, co będzie korzystne dla moich uczniów.

Na czym polega praca SEE?

Właściwie dopiero się tego uczę. Zostałam poproszona o prezentację podczas targów edukacyjnych, często biorę udział w spotkaniach, konferencjach, gdzie prezentuję lekcje  i wyjaśniam jaką pedagogiczną wartość mają tablice interaktywne SMART Board. Nie wiem, jakie wyzwania są jeszcze przede mną.

Czy warto zostać Wzorcowym Nauczycielem SMART?

Tak, z całą pewnością.  Dzięki programowi zyskałam pewność, że moje działania idą we właściwym kierunku.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}