Firma Smart Technologies udostępnia do pobrania wszystkie swoje aplikacje komputerowe pod adresem https://support.smarttech.com/downloads. Również możesz otrzymać bezpłatny dostęp do systemu chmurowego Lumio na stronie http://lum.io. Przed decyzją o zakupie zawsze możesz sprawdzić co naprawdę jest oferowane.

Jeżeli jesteś zainteresowany i chciałbyś sprawdzić jak działa na przykład oprogramowanie SMART Notebook do monitorów i tablicami interaktywnymi SMART Board wystarczy pobrać je ze strony internetowej https://legacy.smarttech.com/en/products/education-software/notebook/download/basic. Aplikacja jest dostępna na różne systemy operacyjne i jest bezpłatna. Zawiera również 180-dniowy okres próbny na rozszerzenie SMART Notebook Plus.

 

Instrukcja instalacji oprogramowania Jak zainstalować SMART Notebook

Galeria do programu SMART Notebook zawiera strony tytułowe, które powinno się wykorzystywać w przypadku tworzenia zawartości lekcji. W pliku znajduje się 6 zestawów w różnych kompozycjach kolorystycznych, zlokalizowanych w języku polskim, pochodzących z galerii Narzędzia Aktywności na Lekcji (Lesson Activity Toolkit 2.0). Każda strona składa się z dwóch slajdów: cele lekcji i notatnik nauczyciela.

Stosowanie stron tytułowych przynosi następujące korzyści:

  • pozwala zachować jednolitość,
  • strona tytułowa zawierająca cele lekcji pomagają skupić się na toku zajęć,
  • notatki nauczyciela zapewniają innym nauczycielom korzystającym z lekcji łatwość poznania jej struktury i kontekstu,
  • notatki nauczyciela zapewniają wgląd w materiały potrzebne do realizacji lekcji, jak również zróżnicowanie i strategię oceny.

Zachęcamy do korzystania ze stron tytułowych.

Pobierz strony tytułowe

Galeria do programu SMART Notebook zawiera gotowe strony z diagramami, schematami, uniwersalnymi kalendarzami i terminarzami. Po wybraniu odpowiedniego tła mamy możliwość pisania po nim lub notowania propozycji słuchaczy. W pliku znajduje się 16 slajdów, zlokalizowanych w języku polskim, pochodzących z galerii SMART Notebook, o następującej zawartości:

addytywne mieszanie barw, agenda spotkania, analiza kwadratów, analiza SWOT, cykl życia produktu, decyzja, diagram – analiza SWOT, kalendarz – czysty arkusz, kalendarz tygodniowy, lista „Do zrobienia”, piramida potrzeb Maslowa, program dzienny, program tygodniowy, subtraktywne mieszanie barw, zadanie, za i przeciw.

Zachęcamy do skorzystania z załączonych diagramów i schematów.

Pobierz diagramy i schematy

Zestaw 4 liniatur (niebieskie i czerwono-niebieskie) do nauki pisania.

Pobierz liniatury

Galeria do programu SMART Notebook zawierająca zestaw kolorowych teł do wykorzystania przy tworzeniu lekcji dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Tła zostały przygotowane przez Panią Joannę Apanasewicz.

Zachęcamy do korzystania z tych ładnych teł!

Pobierz pierwszy zestaw teł

Pobierz drugi zestaw teł

Własne tła do monitorów SMART serii MX100 oraz serii GX

Monitory SMART serii MX100 i serii GX pozwalają na pracę bez podłączonego komputera, a jedną z dostępnych „na ich pokładzie” aplikacji jest „biała tablica” (whiteboard). Wśród wielu opcji mamy również możliwość zmiany tła. Do wyboru są gotowe tła jednobarwne lub wzory (kratka, linie itp.). Możemy również dodać własne tło.

liniatura (trzy linie)

pięciolinia duża

pięciolinia mała

kratka duża

kratka mała

układ współrzędnych

układ współrzędnych z podziałką

Polska mapa konturowa

Polska w UE mapa konturowa

Wystarczy pobrać jedno z powyższych teł (prawy przycisk myszy i wybór opcji Zapisz element docelowy jako …). Zapisać na dysku USB.

Dodanie tła w monitorach serii GX

Włóż dysk USB z zapisanym tłem do portu USB (czwarty z lewej strony) oznaczonego ikoną monitora.

Kliknij ikonę Tło w aplikacji Tablica.

Dotknij ikony Dodaj tło , aby dodać tło z dysku USB.
W rezultacie na tablicy pojawi się wybrane tło
. Nowe, dodane tło będzie dostępne dopóki, nie zmienimy go na inne.

Dodanie tła w monitorach serii MX100

Dysk USB z zapisanym tłem podłączmy do skrajnego lewego gniazda USB w monitorze (na rys. oznaczonego nr 1). W menu „białej tablicy” wybieramy tła i wskazujemy ostatnie tło ze znakiem „+” i wskazujemy odpowiedni plik z dysku USB.

 


Nowe, dodane tło będzie dostępne dopóki, nie zmienimy go na inne.