Zapowiedź integracji Microsoft Teams i SMART Learning Suite Online

Zapowiedź integracji Microsoft Teams i SMART Learning Suite Online

Integracja obu rozwiązań da nauczycielom możliwość tworzenia, edytowania i udostępniania lekcji SMART Learning Suite Online bezpośrednio na znanej polskim szkołom platformie MS ® Teams.

Nauczyciele poznali już te znakomite narzędzia podczas zdalnego nauczania, wymuszonego pandemią. Microsoft Teams pozwalał na komunikację z uczniami oraz zapewniał płynność współpracy. SMART Learning Suite Online przenosił interaktywną tablicę w chmurę i tym samym umożliwiał uczniom pracę z nią w swoich domach. Jedyne czego mogło brakować, to bliższa współpraca obu narzędzi. Z tym większą radością możemy przekazać wiadomość, że już w lipcu będzie można korzystać z efektów integracji obu systemów. SMART Learning Suite odnajdziemy w zakładce “Aplikacje” w MS Teams. 

Dlaczego jest to takie ważne?

Nauczyciele mogą prowadzić angażujące lekcje za pomocą urządzeń uczniowskich, korzystając z platformy, którą znają i używają. Dzięki temu zyskują możliwość szybkiego i łatwego dotarcia do większej liczby uczniów. 

W tej chwili dyrektorzy szkół planują pracę na następny rok szkolny, która być może będzie wymagała dobrych i sprawdzonych technologii informacyjno-komunikacyjnych, dostosowanych do warunków nauczania zdalnego, hybrydowego i tradycyjnego. 

Nauczyciele wciąż przystosowują swoją pracę do zmieniających się warunków, dlatego potrzebują doskonałych narzędzi. Powinny one pomagać pedagogom w przekazywaniu spójnych, wysokiej jakości materiałów dla uczniów zarówno w sali lekcyjnej, jak i na odległość, dla całej klasy lub w mniejszych grupach (od nauczania synchronicznego do asynchronicznego uczenia się na odległość). 

„Wysyłając pracę swojemu uczniowi, pozwól mu nad nią popracować, podczas gdy Ty możesz sprawdzić i zobaczyć, co robi w czasie rzeczywistym. Jest to naprawdę wyjątkowa i potrzebna funkcja. Zwłaszcza teraz przy nauczaniu na odległość. 

Uwielbiam to, że (dzięki SLSO) nie ma konieczności ciągłej zmiany narzędzi online. Im częściej prosisz bowiem uczniów, zwłaszcza młodszych, o nawigację w różnych przeglądarkach lub oknach, tym niestety łatwiej możesz stracić kontakt z dziećmi.” 

– Drew Morgan, koordynator programu nauczania i rozwoju zawodowego, Auburn City Schools, AL 

Przy ograniczonym czasie na szkolenia dla nauczycieli nowe narzędzia muszą być proste w obsłudze. Ta integracja zapewnia nauczycielom korzystającym z MS Teams to, czego potrzebują, aby odnieść sukces. 

Co jest tak wyjątkowego w SMART Learning Online? 

Możliwość elastycznego dostarczania treści zajęć uczniom. 

  • Nauczyciele mogą dzielić się lekcją z uczniami za pomocą różnych metod: cała klasa, mała grupa, praca indywidualna oraz oparta o projekty. 
  • Elastyczność podczas prowadzenia lekcji: nauczyciele mogą łatwo przełączyć się z funkcji „podążaj za nauczycielem” na „indywidualne tempo ucznia” w dowolnym momencie podczas lekcji. Dzięki tej opcji uczniowie mogą przeglądać i wykonywać ćwiczenia niezależnie, we własnym tempie. 

Wirtualna współpraca 

  • Wspólne działania w obszarze roboczym (slajd) umożliwiają uczniom niezależnie od tego, gdzie się znajdują współpracę w zakresie  tworzenia, dodawania treści i rozwiązywania problemów. Przestrzeń robocza pozwala uczniom dodawać tekst, obrazy i treści cyfrowe. 
  • W tym wirtualnym obszarze roboczym nauczyciele mogą łatwo sprawdzić autorstwo każdej treści dodanej przez uczniów oraz napisać informację zwrotną i pytania uzupełniające dla uczniów.
  • Ćwiczenia typu Shout It Out (Wykrzycz to) umożliwiają uczniom wysyłanie tekstu i obrazów ze swoich urządzeń w czasie rzeczywistym. Nauczyciele mogą następnie usuwać,  przesuwać, podświetlać i omawiać wypowiedzi – pozwalając uczniom na ich własny wkład w lekcję, nawet w sytuacji zdalnego nauczania. 

Ocenianie postępów uczniów

  • Nauczyciele mogą oceniać i wspierać indywidualne potrzeby edukacyjne dzięki przejrzystemu wglądowi w pracę uczniów. Jest to możliwe dzięki temu, że prace uczniów w indywidualnych przestrzeniach roboczych są zapisywane w chmurze. Widząc pracę uczniów w czasie rzeczywistym lub po jej ukończeniu, nauczyciele mogą w razie potrzeby dostosowywać i oferować indywidualne wsparcie. Pedagodzy mogą także przekazywać w czasie rzeczywistym informacje zwrotne uczniom pracującym w grupach.
  • Nauczyciele mogą aktywizować uczniów za pomocą pytań różnego rodzaju, w tym wielokrotnego wyboru, krótkiej odpowiedzi i typu prawda/fałsz. Ich generowaniu służą narzędzia Response (Odpowiedź) i inne interaktywne działania dostępne w SLSO. 
  • Dzięki czynnościom oceniającym uczniowie mogą zobaczyć swoje indywidualne wyniki na własnych urządzeniach. 
  • Uczniowie mogą uzyskać dostęp do treści z dowolnej przeglądarki internetowej na dowolnym urządzeniu. 
  • Nauczyciele mają wiele opcji korzystania ze SMART Learning Suite Online do tworzenia i prowadzenia lekcji dla uczniów bez względu na to, gdzie się znajdują.  

Jeżeli placówka ma już subskrypcję SMART Learning Suite, automatycznie posiada dostęp do SMART Learning Suite Online!  

Wypróbuj SMART Learning Suite Online bezpłatnie.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, kiedy aplikacja SMART Learning Suite Online będzie już dostępna w Microsoft Teams, wpisz tutaj swój adres e-mail, a my poinformujemy Cię o tym jak najszybciej. 


Informację opracowano na podstawie Announcing Microsoft Teams Integration with SMART Learning Suite Online.

A.S.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}