Quiz na zakończenie nauki języka polskiego w klasie 7.

Quiz na zakończenie nauki języka polskiego w klasie 7.

Quiz na zakończenie nauki języka polskiego w 7. klasie w dwóch odsłonach (na urządzenia uczniowskie – telefony i bez konieczności ich użycia).

Aż 30 pytań, między innymi o lektury obowiązkowe (“Balladyna”, “Dziady cz. II”, “Mały Książę”, “Świtezianka”, “Latarnik”), gramatykę (imiesłowy) czy teorię literatury (rodzaje i gatunki literackie).
Monster quiz – uczniowie rywalizują w grupach, wygrywa grupa, która jako pierwsza, dzięki dobrym odpowiedziom, “wyhoduje” potworka. Na końcu jest możliwość obejrzenia wszystkich pytań i odpowiedzi (wykres kołowy).
Pokaz gier – quiz na tablicę interaktywną/monitor, uczniowie, podzieleni na 2 grupy, kolejno odpowiadają na pytania, uprzednio zakręciwszy kołem fortuny.

Przedmiot:

j. polski

Poziom:

II etap edukacyjny

Udostępniła:

Magdalena Krupińska

konsultantka edukacyjna SMART

Ten plik nie zawiera zawartości Adobe Flash i działa z nowszymi wersjami SMART Notebook (wersja 17 i nowsze dla Windows, wersja 16.2 i nowsze dla Mac). Dowiedz się więcej.

Image module
Pobierz lekcję
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}