Nowości w SMART Learning Suite Online. Luty 2021

Nowości w SMART Learning Suite Online. Luty 2021

SMART Technologies przyzwyczaił nas do tego, że regularnie ulepsza swoje produkty. Tylu nowości naraz w SMART Learning Suite Online jeszcze jednak nie było! Zapraszamy na szybki przegląd nowych funkcji.

  1. Po pierwsze ustawienia konta. Darmowa licencja SLSO nie jest już ograniczona czasowo. A zatem, jeśli nie masz wykupionej licencji, śmiało możesz założyć konto i nie martwić się, że przestanie być aktywne po 45 dniach. Teraz ogranicza Cię tylko limit danych to 50 MB. Wystarczy na około 7-10 lekcji.
  2. Gotowe zasoby. Na górze strony pojawiła się nowa ikonka „Explore resources”. Materiały tam zgromadzone są na razie jedynie w języku angielskim, ale z pewnością mogą posłużyć jako szablon, wzór do inspiracji. Podzielono je na 4 grupy: Distance learning, Manipulatives, Emotional literacy, Manage your classroom, każdy plik można dokładnie obejrzeć podgląd slajdów jest aktywny, działają wszystkie gry.
  3. Można edytować slajdy, zamienione na ćwiczenie typu Handout (indywidualne) lub Workspace (dla grup). Wcześniej było to niemożliwe. To oznacza, że możemy również przetłumaczyć zasoby zgromadzone w Ready-made activities (Activating Prior Knowledge i Questioning & Reflections). UWAGA nie edytuj slajdów, które już udostępniłeś/aś uczniom, pod warunkiem, że godzisz się na utratę ich prac.
  4. Prawdziwa bomba! W ćwiczeniu Wykrzycz to! (Shout it out) można dodać swoje pytanie i tło! Co więcej  tłem może być nie tylko zdjęcie z naszego komputera, ale i grafika z wyszukiwarki Bing.
  5. Wyszukiwarka Bing została wbudowana do wszystkich szablonów gier i ćwiczeń. Szybko dodaj wybrane przez siebie zdjęcie do gry typu Super Sort czy Rank Order.
  6. Większość szablonów gier możesz samodzielnie dostosować (wcześniej taka możliwość była tylko w Super Sort). Dopasuj tło do tematu ćwiczenia.
  7. Jeśli ćwiczenie zawiera zdjęcia, możesz je powiększyć w czasie gry. Wystarczy jedno kliknięcie!

Która nowa funkcja podoba Ci się najbardziej? Daj nam znać na Facebooku!

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}