Nieodmienne części mowy

Nieodmienne części mowy

Lekcja gramatyki języka polskiego dla klasy VI. 12 slajdów z ćwiczeniami (supersortowanie, mechanizm tworzenia aktywności, kostki, tarcza obrotowa, “Quiz z potworami”, “Wypełnij puste miejsca”) oraz z wizualnymi wyjaśnieniami terminów gramatycznych.

Uwaga: lekcja zawiera ćwiczenia “Quiz z potworami” i test “Odpowiedź” – wymagane urządzenia uczniowskie (tablety, laptopy lub komórki). “Quiz z potworami” można zamienić na “Pokaz gier”, który nie wymaga dodatkowych urządzeń. “Odpowiedź” to forma ewaluacji lekcji – ankieta dla uczniów, w której oceniają stopień realizacji celów lekcji.

Cele lekcji

Uczeń/uczennica:

  • rozpoznaje przyimki, przysłówki i spójniki,
  • tworzy wyrażenia przyimkowe,
  • stopniuje przysłówki.

Przedmiot:

język polski

Poziom:

II etap edukacyjny

Udostępniła:

Magdalena Krupińska

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie

Ten plik nie zawiera zawartości Adobe Flash i działa z nowszymi wersjami SMART Notebook (wersja 17 i nowsze dla Windows, wersja 16.2 i nowsze dla Mac). Dowiedz się więcej.

Image module
Pobierz lekcję
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}