Aktualizacja programu SMART Notebook 21.0.2987

Aktualizacja programu SMART Notebook 21.0.2987

Nowa aktualizacja programu SMART Notebook o numerze 21.0.2987.0 zawiera kilka nowych, ciekawych funkcji. Co interesującego przynosi nam nowe wersja i czy warto ją zainstalować?

Najwięcej zmian dostrzeżemy w Ćwiczeniach SMART:

  • W aktywności Wykrzycz to! możemy teraz dodać pytanie, które wyświetli się nad aktywnością i zachęci uczniów do działania. Druga zmiana tej funkcjonalności to własne tło strony, na której pojawiają się wypowiedzi uczniów. 

  • W dwóch quizach Pokazie gier i Przyśpieszeniu możemy dodawać do każdego pytania ilustracje. Dodatkowo podczas tworzenia aktywności mamy możliwość wybrania obrazu z dysku lub wyszukania z zasobów Internetu za pomocą wyszukiwarki Bing. Tak przygotowany quiz jest na pewno bardziej atrakcyjny dla uczniów i pozwala na tworzenie pytań nowego typu niż dotychczas np. „Co przedstawia ilustracja?”. 

 

  • Wypełnij puste miejsca i Odwracanie na zewnątrz pozwala na tworzenie własnego, dowolnego motywu do ćwiczenia. Tu także mamy możliwość wybierania ilustracji i teł z dysku lub wyszukania ich on-line w sieci.

Kolejne udogodnienia docenią użytkownicy monitorów SMART, bo aplikacja odtwarzacz plików SMART Notebook – Prezenter 4K obsługuje kolejne funkcje:

  • pisaki: Magiczne pióro, Pióro tekstowe i Pióro kreatywne,
  • praca z linijką i kątomierzem,
  • dzielenie kształtów regularnych na dowolną ilość części (nauka ułamków),
  • dodatek Geogebra,
  • dodatek SMART Blocks (dynamiczna i interaktywna nauka arytmetyki za pomocą pióra),
  • obsługa wizualizera SMART Document Camera.

Ponadto aktualizacja zawiera obsługę sprzętową monitora SMART Board z serii GX i liczne poprawki zauważonych błędów oraz ulepszenia.

Wszystkie nowe funkcje SMART Notebook 21.0.2987.0 są dostępne dla użytkowników posiadających aktywną subskrypcję SMART Learning Suite. Wersja programu jest do pobrania na stronie https://www.smarttech.com/products/education-software/smart-learning-suite/download/purchased.

Możemy również pobrać bezpłatną wersję standardową (basic version) https://www.smarttech.com/products/education-software/notebook/download/basic

Dla wszystkich osób chcących po raz pierwszy zapoznać się z programem Notebook 20 polecamy bezpłatną, 45-dniową wersję trial

https://www.smarttech.com/products/education-software/smart-learning-suite/download/trial.

Opracowano na podstawie materiałów Smart Technologies.

A.S.SMART Notebook

Stworzony dla nauczycieli przez nauczycieli

SMART Notebook został przygotowany i dopracowany w oparciu o opinie nauczycieli, dzięki czemu wyposażono go w funkcje pomagające wykreować interesujące i dynamiczne lekcje. SMART Notebook jest również skonstruowany tak, aby wspierać różne metody nauczania, od dużych klas i małych grup, aż po naukę indywidualną oraz przygotować treść zajęć dla uczniów do zdalnego nauczania.

Dostęp do wysokiej jakości zasobów

Uzyskaj wgląd w SMART Exchange, biblioteki on-line, która oferuje wysokiej jakości darmowych lekcji i pomocy dydaktycznych. Plusem jest możliwość korzystania z dodatkowej zawartości, tworzonej przez ponad 3 miliony aktualnych użytkowników SMART Notebook z całego świata.

Intuicyjne narzędzia do nauki

SMART Notebook zawiera instrumenty, które sprawiają, że tworzenie lekcji staje się prostym i intuicyjnym doświadczeniem. Zacznij od razu, aby oszczędzać czas na przygotowywaniu zajęć i skup się na uczeniu uczniów.

Standaryzacja ze SMART Notebook

Teraz możesz kupić SMART Notebook i wykorzystywać go z innymi markami interaktywnego sprzętu, co pozwoli Ci utworzyć jedną zestandaryzowaną platformę do nauki, która pomoże uczniom i nauczycielom pracować efektywniej oraz korzystać przy tym z już zakupionych do klasy urządzeń.

 

W Polsce dystrybutorem produktów SMART Technologies jest firma Image Recording Solutions sp. z o.o.: www.irs.com.pl


O SMART Technologies

Od kiedy w 1991 roku SMART Technologies wprowadził swoją pierwszą dotykową tablicę interaktywną SMART Board™, firma rozpoczęła tradycję tworzenia innowacyjnych, łatwych w obsłudze rozwiązań, które zapewniły jej ogólnoświatową rozpoznawalność i zaufanie klientów. To właśnie tej tradycji SMART Technologies zawdzięcza swoją obecną pozycję globalnego lidera rynku tablic interaktywnych. Stale rozszerzana linia produktów SMART sprawiła, że praca zespołowa oraz skuteczne nauczanie oparte na technologiach interaktywnych są dostępne dla milionów ludzi na całym świecie.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}