Nowa wersja programu SMART Notebook jest już dostępna!

Nowa wersja programu SMART Notebook jest już dostępna!

W sobotę 18 lipca firma Smart Technologies udostępniła nauczycielom nową, wersję SMART Notebook, którą zgodnie z tradycją oznaczyła liczbą 20 (od roku 2020). Co ciekawego przynosi nam nowe wydanie?

Do tej pory dzięki funkcji Udostępnij (Plik > Udostępnij…) mogliśmy wysłać poprzez sieć treść naszej lekcji ze SMART Notebook na monitor interaktywny SMART z funkcją iQ. Za pierwszym razem jednak musieliśmy „sparować” naszego Notebooka z konkretnym monitorem w szkole. Fizycznie musieliśmy być przy monitorze, aby uzyskać specjalny kod, który wpisywaliśmy do Notebook. Później już widzieliśmy wszystkie sparowane monitory w naszej aplikacji na komputerze.

Teraz jest to sto razy prostsze, bo wysyłamy treść naszych zajęć za pomocą funkcji Udostępnij w jedno miejsce w chmurze, czyli do naszego SMART Learning Suite Online (SLSO). Dzięki temu nasze lekcje są dostępne z każdego miejsca na świecie. Na każdym monitorze z funkcją iQ wystarczy zalogować się za pomocą naszego konta SMART (jedno bezpłatne konto do wszystkich usług SMART dla nauczycieli: SMART Notebook, SLSO, SMART Exchange) oraz na każdym urządzeniu z przeglądarką internetową po zalogowaniu się do SLSO. Proste! Prawda?

W szkołach pojawia się coraz więcej interaktywnych, panoramicznych wyświetlaczy, które potrafią wyświetlić obraz w bardzo wysokiej rozdzielczości. Na przykład takie parametry spełniają wszystkie monitory interaktywne dostępne obecnie w ofercie Smart Technologies. Aby zapewnić uczniom i nauczycielom najlepsze wrażenia podczas prowadzenia zajęć w nowej wersji aplikacji powstał SMART Notebook Prezenter 4K. Jest to szczególnie przydatne, gdy wyświetlana treść lekcji zawiera pokaźne pliki w dużej rozdzielczości.

W celu uruchomienia tej funkcji należy wybrać opcję Widok > Prezenter 4K. SMART Notebook otworzy kopię bieżącej lekcji tylko do odczytu w nowym oknie. Jest ono podświetlone na niebiesko, aby łatwo zorientować się, które okno jest Prezenterem 4K. Możemy w nim korzystać z wielu tych samych funkcji prezentacyjnych, co zwykle:

  • nawigować po slajdach i dodawać czyste, puste strony SMART Notebook,
  • odtwarzać filmy,
  • grać w gry i ćwiczenia SMART oraz przeprowadzać ocenianie uczniów za pomocą SMART Response 2,
  • używać narzędzi pióra SMART Notebook,
  • wykorzystywać matematyczne narzędzia pomiarowe i wprowadzać tekst,
  • korzystać z przeglądarki internetowej osadzonej bezpośrednio na slajdzie SMART Notebook.

Aby zamknąć Prezentera 4K, wystarczy nacisnąć X w prawym górnym rogu okna. Jeżeli wprowadziliśmy jakiekolwiek zmiany, zostaniemy poproszeni o zapisanie kopii. Nie ma to wpływu na oryginalny plik z treścią naszych zajęć. Funkcja Prezenter 4K dostępna jest tylko dla wersji SMART Notebook dla systemu Windows.

W nowej wersji pojawiło się nowe ustawienie Preferencji (Edytuj > Preferencje…> Domyślne), które pozwala nam na wybranie pustego tytułu slajdów lub opartego na dacie i godzinie, kiedy został on utworzony. Domyślną wartością jest pusty tytuł.

Zamieniono dodatek YouTube na wyszukiwarkę wideo i nazwano Wyszukiwanie materiałów wideo. Teraz możemy szybko wyszukać i dodać film wideo nie tylko z YouTube, ale również z innych lokalizacji.

 

Wszystkie funkcje SMART Notebook 20 są dostępne dla użytkowników posiadających aktywną subskrypcję SMART Learning Suite. Wersja programu jest do pobrania na stronie https://www.smarttech.com/products/education-software/smart-learning-suite/download/purchased.

Możemy również pobrać bezpłatną wersję standardową (basic version) https://www.smarttech.com/products/education-software/notebook/download/basic

Dla wszystkich osób chcących po raz pierwszy zapoznać się z programem Notebook 20 polecamy bezpłatną, 45-dniową wersję trial

https://www.smarttech.com/products/education-software/smart-learning-suite/download/trial.

Opracowano na podstawie materiałów Smart Technologies.

A.S.SMART Notebook

Stworzony dla nauczycieli przez nauczycieli

SMART Notebook został przygotowany i dopracowany w oparciu o opinie nauczycieli, dzięki czemu wyposażono go w funkcje pomagające wykreować interesujące i dynamiczne lekcje. SMART Notebook jest również skonstruowany tak, aby wspierać różne metody nauczania, od dużych klas i małych grup, aż po naukę indywidualną oraz przygotować treść zajęć dla uczniów do zdalnego nauczania.

Dostęp do wysokiej jakości zasobów

Uzyskaj wgląd w SMART Exchange, biblioteki on-line, która oferuje wysokiej jakości darmowych lekcji i pomocy dydaktycznych. Plusem jest możliwość korzystania z dodatkowej zawartości, tworzonej przez ponad 3 miliony aktualnych użytkowników SMART Notebook z całego świata.

Intuicyjne narzędzia do nauki

SMART Notebook zawiera instrumenty, które sprawiają, że tworzenie lekcji staje się prostym i intuicyjnym doświadczeniem. Zacznij od razu, aby oszczędzać czas na przygotowywaniu zajęć i skup się na uczeniu uczniów.

Standaryzacja ze SMART Notebook

Teraz możesz kupić SMART Notebook i wykorzystywać go z innymi markami interaktywnego sprzętu, co pozwoli Ci utworzyć jedną zestandaryzowaną platformę do nauki, która pomoże uczniom i nauczycielom pracować efektywniej oraz korzystać przy tym z już zakupionych do klasy urządzeń.

 

W Polsce dystrybutorem produktów SMART Technologies jest firma Image Recording Solutions sp. z o.o.: www.irs.com.pl


O SMART Technologies

Od kiedy w 1991 roku SMART Technologies wprowadził swoją pierwszą dotykową tablicę interaktywną SMART Board™, firma rozpoczęła tradycję tworzenia innowacyjnych, łatwych w obsłudze rozwiązań, które zapewniły jej ogólnoświatową rozpoznawalność i zaufanie klientów. To właśnie tej tradycji SMART Technologies zawdzięcza swoją obecną pozycję globalnego lidera rynku tablic interaktywnych. Stale rozszerzana linia produktów SMART sprawiła, że praca zespołowa oraz skuteczne nauczanie oparte na technologiach interaktywnych są dostępne dla milionów ludzi na całym świecie.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}