Nowa wersja monitorów serii MX V3

Nowa wersja monitorów serii MX V3

Firma Smart Technologies ciągle rozwija swoje produkty i tak monitor interaktywny SMART Board MX doczekał się swojej czwartej wersji oznaczonej MX V3. Jakie nowe rozwiązania sprzętowe i programowe znajdziemy w tej najnowszej wersji tak bardzo popularnego w naszym kraju monitora?

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest mniejsza waga monitorów tej wersji. Spowodowane jest to przede wszystkim inną konstrukcją szyby zabezpieczającej, która montowana jest bliżej wyświetlacza bez żadnych dodatkowych spoin. Takie rozwiązanie poprawia jakość widzianego obrazu i komfort pisania, bo zmniejsza efekt niepokrywania się obrazu cyfrowego atramentu wyświetlanego przez monitor z faktycznym miejscem dotknięcia piórem ekranu. Szczególnie można zaobserwować to podczas pisania na monitorze, gdy patrzymy na ślad pióra pod mniejszym niż 90 stopni kątem.

W poprzedniej wersji wyświetlacza, na przednim panelu połączeniowym, umieszczono port USB typ C, który pozwala na przesyłanie jednym przewodem wideo w rozdzielczości 4K, dotyku, dźwięku o jakości cyfrowej oraz zasilanie 15 W dla podłączonego urządzenia. Obecna wersja ma w tej chwili dwa takie porty i kolejny umieszczono na bocznym panelu połączeniowym, przy czym pozwala on na zasilanie urządzenia do 65 W.

Kolejne nowości są związane z mocą obliczeniową systemu komputerowego SMART iQ opartego na Androidzie. Przede wszystkim zwiększono ilość pamięci operacyjnej do 6 GB RAM, dzięki czemu monitor MX V3 jest znacznie bardziej responsywny, oferując wysoką wydajność nawet podczas uruchamiania bardziej złożonego oprogramowania. Istotną sprawą dotyczącą podniesienia wydajności i bezpieczeństwa jest zastosowanie w tym modelu wersji systemu Android 9.0.

Ostatnia ważna zmiana dotyczy aplikacji dostępnych na pokładzie nowego MX V3. Zobaczymy tu nową aplikację do bezprzewodowego udostępniania obrazu z urządzeń użytkowników (smartfony, tablety, komputery itd.) na monitorze. Jest to aplikacja nazwana SMART Mirror. Jej możliwości są bardzo ciekawe. Oprócz wyświetlania obrazu na monitorze, pozwala na bezprzewodowe przesłanie obrazu z monitora na urządzenia uczniów. Z monitorem możemy łączyć się po zainstalowaniu programu na urządzeniu, ale również po prostu skorzystać z dowolnej, nowoczesnej przeglądarki stron WWW. SMART Mirror nie wymaga, aby monitor i urządzenie klienckie było w tej samej sieci Wi-Fi. Dopełnieniem możliwości jest również bezprzewodowe przenoszenie dotyku i pisania pomiędzy podłączonymi urządzeniami.

Wszystkie obecnie dostarczane do szkół wersje monitorów to już MX V3. Bliższe szczegóły techniczne w specyfikacji.

 

Przygotowano na podstawie materiałów Smart Technologies.

A.S.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}