NOWOŚCI w Lumio: symulacje PhET

NOWOŚCI w Lumio: symulacje PhET

Integracja naszych ulubionych aplikacji pozwala nam oszczędzić czas i energię. Nie musimy otwierać nowych okien, programów, uczyć siebie i uczniów ich obsługi. Tworząc lekcję w Lumio, możemy skorzystać z integracji z YouTube, by bezpiecznie (bez reklam) i szybko dodać filmik do naszej lekcji. Od niedawna możemy także wstawić kalkulator graficzny Desmos… a od grudnia symulacje PhET!
Jak dodać symulację PhET do lekcji Lumio?
✔ Zaloguj się na lum.io. Kliknij na zielony prostokąt “Add activities”.
✔ Wybierz ikonkę PhET. W tej chwili możemy wybierać spośród 91 symulacji. Są one w języku angielskim, ale w wielu symulacjach język polski nie jest konieczny, by uczniowie mogli z nich w pełni skorzystać. Wpisz szukane hasło (w języku angielskim) lub rozwiń “Filter result”, by pokazać symulacje według wieku uczniów lub przedmiotu. Warto spojrzeć na najbardziej popularne symulacje (strzałka poniżej – Most popular).
✔ Dodaj wybraną symulację do lekcji Lumio.
✔Kliknij Prewiev, by zobaczyć, jak działa wybrana symulacja. Niektóre z nich to prawdziwe gry! Poniżej: “Equality Explorer: Basics”.
Zarejestruj się już teraz i wypróbuj Lumio bezpłatnie: https://lum.io
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}