Lumio jest już w języku polskim!

Lumio jest już w języku polskim!

Na tę wiadomość czekaliśmy z utęsknieniem – Lumio jest już w języku polskim! Po zalogowaniu się zauważymy, że zmienił się także nieco wygląd aplikacji. Krótki poradnik (oczywiście po polsku) pokaże nam wszystkie zmiany.

  1. Na samej górze widzimy dwie zakładki: „Moja Biblioteka” i „Biblioteka Lumio”. Ta pierwsza to strona główna Lumio, z lekcjami, które sami stworzyliśmy. „Biblioteka Lumio” z kolei zawiera zasoby udostępnione przez SMART Technologies oraz innych użytkowników Lumio i programu SMART Notebook. Oczywiście lekcje stworzone przez nas są prywatne, jeśli nie zechcemy się nimi podzielić, nikt ich nie zobaczy. Z pewnością warto zaglądać do Biblioteki Lumio, bo znajdziemy tu wiele interesujących szablonów, gotowych lekcji wielu językach, w tym w j. polskim.
  2. Zniknął zielony prostokąt z napisem Add Activities. To od niego wcześniej zaczynaliśmy tworzenie lekcji. Teraz mamy do wyboru dwie ikony: „Nowy” i „Importuj”. Przycisk „Nowy” przenosi nas do znanego już centrum tworzenia lekcji. To plansza z możliwościami wyboru pierwszego kroku – czy rozpoczniemy od pustej strony, szablonu, gry a może od filmu YouTube? Wszystko zależy od nas! Możemy także przeglądnąć istniejące już zasoby, wystarczy wpisać słowo klucz w polu „Przeszukaj bibliotekę Lumio”. Jeśli już uruchamiając Lumio wiemy, że będziemy chcieli zaimportować gotowy materiał, omijamy jeden krok, gdyż przycisk „Importuj” został przeniesiony na stronę główną.

Kliknij TU, aby zarejestrować się lub zalogować do Lumio!

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}