Jesień w sadzie i w ogrodzie NOWA

Jesień w sadzie i w ogrodzie NOWA

Konkurs na najlepszy scenariusz lekcji przygotowany w oprogramowaniu SMART Notebook z wykorzystaniem tablicy interaktywnej (edycja II).

Dzięki lekcji uczeń zapozna się z nazwami warzyw i owoców hodowanych w polskich sadach i ogrodach i nauczy się je różnicować. Nauczy się również jesiennej piosenki pt. “Ogórek wąsaty”, dzięki innowacyjnej metodzie zapamiętywania słów przy pomocy obrazków. Uczeń utrwali pisownię wyrazów w trudnościami ortograficznymi dzięki grze w BINGO!, MEMORY czy wykreślance wyrazowej. Pozna również budowę roślin. W scenariuszu zawarte zostały również elementy stałe lekcji takie, jak sprawdzanie obecności, zaznaczanie stanów pogodowych na kalendarzu pogody oraz określanie aktualnej daty.

 

Uczeń/uczennica:

  • nazywa warzywa i owoce uprawiane w sadzie i w ogrodzie,
  • różnicuje warzywa i owoce,
  • wymienia części roślin
  • śpiewa piosenkę pt. “Ogórek wąsaty”,
  • czyta ze zrozumieniem

Aktualizacja lekcji przygotowanej w starszej wersji programu.

Przedmiot:

nieprzyporządkowane

Poziom:

I etap edukacyjny

Udostępniła:

Joanna Apanasewicz (apanaski@o2.pl)

“Mała Szkoła” NSP w Koninie Żagańskim

Ten plik nie zawiera zawartości Adobe Flash i działa z nowszymi wersjami SMART Notebook (wersja 17 i nowsze dla Windows, wersja 16.2 i nowsze dla Mac). Dowiedz się więcej.

Image module
Pobierz lekcję
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}