Jakie nowe funkcje znajdziemy w wersji 17 SMART Notebook

Jakie nowe funkcje znajdziemy w wersji 17 SMART Notebook

Okrągła liczba 17 przy SMART Notebook świadczy o tym, że jest to nowa, coroczna wersja tej aplikacji. Smart Technologies przyzwyczaił nas, że te zmiany są czasami rewolucyjne i przynoszą wiele interesujących funkcji. Przekonajmy się jak będzie tym razem.

Ekran powitalny

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy, po otwarciu programu SMART Notebook jest nowy ekran powitalny, który zawiera niezbędne linki i informacje pozwalające szybciej rozpocząć pracę. Są to przede wszystkim odnośniki do nowych materiałów szkoleniowych, opisów nowych funkcji dostępnych w oprogramowaniu, strony internetowej SMART Exchange zawierającej: lekcje, obrazy, obiekty 3D, widżety itp. Ponadto Ekran powitalny, w zakładce Ostatnie, zbiera linki do niedawno używanych plików oraz w zakładce Przykłady odnośniki do inspirujących przykładów ćwiczeń i lekcji przygotowanych w aplikacji SMART Notebook. Jeżeli nie chcemy, aby Ekran powitalny wyświetlał się za każdym razem kiedy uruchamiamy program, to wystarczy zaznaczyć funkcję Nie pokazuj tego ponownie na dole okna. Wydaje się, że zebranie tak wielu przydatnych informacji na Ekranie powitalnym ułatwi znacznie korzystanie z programu szczególnie początkującym.

Ulepszony proces logowania

Aplikacja SMART Notebook 17 umożliwia nauczycielom skorzystanie z kont Google lub Microsoft. Logowanie to jest wymagane do tworzenia i odtwarzania większości ćwiczeń z laboratorium SMART Lab. Jeżeli wykonano ten proces na jednym z tych kont, pedagog i jego uczniowie nie będą musieli się każdorazowo logować, gdy w czasie lekcji będzie używany dodatek SMART Response2 lub ćwiczenia wykonane za pomocą SMART Lab. Otrzymają oni jeden stały identyfikator dostępu, który będzie przypisany do konta pedagoga. Inne możliwości jakie daje bycie zalogowanym, to:

  • możliwość dzielenia się z innymi (uczniami lub nauczycielami) treścią lekcji za pomocą linku internetowego,
  • możność do dzielenia się swoimi lekcjami na urządzeniach SMART z technologią iQ.

Po okresie próbnym program otwiera się w trybie ograniczonym, chyba że jest aktywowany klucz produktu. Pozwala to użytkownikowi na dostęp do ograniczonej liczby funkcji oprogramowania SMART Notebook, poza 45 wersją próbną lub zakupioną subskrybcją. W trybie ograniczonym na ekranie pojawi się znak wodny, jeśli komputer nie jest podłączony do tablicy SMART Board.

Ćwiczenie Super Sortowanie obsługuje również ilustracje

Super Sortowanie pozwala obecnie nie tylko sortować słowa, ale również obrazy. Dzięki temu udoskonaleniu, nauczyciel może w prosty sposób dodać do ćwiczenia ilustracje, które muszą być wcześniej zapisane na dysku. Możliwe jest sortowanie samych obrazów, obrazów i tekstów lub tak jak dotychczas, samych słów. Teraz nauczyciele mogą wybrać najlepszą treść dla swoich uczniów w tym popularnym ćwiczeniu.

Jeszcze więcej dynamizmu w Monster Quiz

Popularna zabawa Monster Quiz dostępna w SMART Lab pozwala teraz przypisać limit czasu na odpowiedź. Wystarczy tylko wybrać przełącznik i ustawić dopuszczalny okres w sekundach, aby uczniowie rozwiązując każde pytanie quizu musieli zmieścić się w zadanym czasie.

Automatyczna konwersja zestawów pytań SMART Response na Response 2

W nowej wersji SMART Notebook zaimplementowano automatyczną konwersję zestawów pytań zapisanych w starej wersji SMART Response. Po otwarciu pliku Notebook z pytaniami, konwerter prosi o wskazanie sposobu zapisu przekształcanych pytań. Mamy dwie opcje do wyboru. Pierwsza bardziej praktyczna, grupuje wszystkie pytania umieszczone na pojedynczych stronach w jeden nowy zestaw pytań. Czyli stary test Response staje się nowym zestawem pytań Response 2. Drugi zaś wybór pozwala na przekształcenie pojedynczych pytań w quizie. Otrzymany plik to „przekładaniec”, strona z pytaniem w starym narzędziu i po niej strona z przekonwertowanym pytaniem itd. Jest to bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które mają sprawdziany zapisane jeszcze w poprzedniej wersji systemu do testów.

Nowe możliwości podglądu na żywo wyników testów Response 2

Nauczyciele mają teraz większą elastyczność podczas korzystania ze SMART Response 2 jako narzędzia oceny kształtującej. W scenariuszach, w których nauczyciele wolą analizować pytania przed zakończeniem testu przez uczniów, należy użyć przełącznika Pokaż pytania pozwalającego na wyświetlenie ich treści, a nie paska postępu testu. Ponadto mogą widzieć wyniki testu na żywo i obserwować jak ich wychowankowie odpowiadają na poszczególne pytania.

Nowa funkcja Udostępnianie

Nowa funkcja Udostępnij umożliwia udostępnienie otwartego pliku programu Notebook bezpośrednio do monitorów interaktywnych SMART z technologią iQ lub poprzez zapisanie pliku w chmurze i wygenerowanie do niego linku internetowego. Uruchomienie odnośnika powoduje pobranie lekcji i otwarcie jej w aplikacji SMART Notebook.

Mamy nadzieję, że nowe funkcje i udoskonalenia wprowadzone w SMART Notebook 17 pozwolą sprawniej prowadzić proces kształcenia i jeszcze bardziej angażować uczniów podczas zajęć. Zaś automatyczny konwerter testów zaoszczędzi czas i nerwy wielu nauczycieli.

Wszystkie funkcje SMART Notebook 17 są dostępne dla użytkowników posiadających aktywną subskrypcję SMART Learning Suite. Wersja programu jest do pobrania na stroniehttp://education.smarttech.com/en/products/notebook/download.

Dla wszystkich osób chcących po raz pierwszy zapoznać się z programem Notebook 17 polecamy bezpłatną, 45-dniową wersję trial

http://education.smarttech.com/en/products/notebook/download#trial.

Opracowano na podstawie materiałów Smart Technologies.

AS


SMART Notebook

Stworzony dla nauczycieli przez nauczycieli

SMART Notebook został przygotowany i dopracowany w oparciu o opinie nauczycieli, dzięki czemu wyposażono go w funkcje pomagające wykreować interesujące i dynamiczne lekcje. SMART Notebook jest również skonstruowany tak, aby wspierać różne metody nauczania, od dużych klas i małych grup, aż po naukę indywidualną.

Dostęp do wysokiej jakości zasobów

Uzyskaj wgląd w SMART Exchange, biblioteki online, która oferuje ponad 60 000 wysokiej jakości darmowych lekcji i pomocy dydaktycznych. Plusem jest możliwość korzystania z dodatkowej zawartości, tworzonej na bieżąco przez ponad 3 miliony aktualnych użytkowników SMART Notebook z całego świata.

Intuicyjne narzędzia do nauki

SMART Notebook zawiera instrumenty, które sprawiają, że tworzenie lekcji staje się prostym i intuicyjnym doświadczeniem. Zacznij od razu aby oszczędzać czas na przygotowywaniu zajęć i skup się na uczeniu uczniów.

Standaryzacja ze SMART Notebook

Teraz możesz kupić SMART Notebook i wykorzystywać go z innymi markami interaktywnego sprzętu, co pozwoli Ci utworzyć jedną zestandaryzowaną platformę naukową, która pomoże uczniom i nauczycielom pracować efektywniej i korzystać przy tym z już zakupionych do klasy urządzeń.

 

W Polsce dystrybutorem produktów SMART Technologies jest firma Image: www.irs.com.pl

 


O SMART Technologies

Od kiedy w 1991 roku SMART Technologies wprowadził swoją pierwszą dotykową tablicę interaktywną SMART Board™, firma rozpoczęła tradycję tworzenia innowacyjnych, łatwych w obsłudze rozwiązań, które zapewniły jej ogólnoświatową rozpoznawalność i zaufanie klientów. To właśnie tej tradycji SMART Technologies zawdzięcza swoją obecną pozycję globalnego lidera rynku tablic interaktywnych oraz strategicznej współpracy z Intel Corporation. Stale rozszerzana linia produktów SMART sprawiła, że praca zespołowa oraz skuteczne nauczanie oparte na technologiach interaktywnych są dostępne dla milionów ludzi na całym świecie.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}