Jak ułatwić sobie pracę z tablicą interaktywną ? Część 3

Jak ułatwić sobie pracę z tablicą interaktywną ? Część 3

Nowoczesne interaktywne pomoce naukowe, dostępne równolegle z tradycyjnymi podręcznikami są niezwykle ciekawym sposobem przekazywania wiedzy. Wspierane przez interaktywne zestawy edukacyjne, stają się one nowoczesną formą, przemawiającą szybciej i sprawniej do uczniów i słuchaczy.

 

 

Tam gdzie tablica interaktywna wykorzystywana jest jako zestaw mobilny, istnieje możliwość regulacji wysokości tablicy tak aby niżsi i wyższy użytkownicy mieli pełny komfort pracy z urządzeniem.

 

Zestaw mobilny SB680 + FS670

Dostępnych jest wiele poziomów regulacji wysokości umożliwiających wygodną pracę na tablicy interaktywnej.

Dodatkowym atutem zwiększającym zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracy jest stabilna podstawa. Oryginalne akcesoria producenta wyposażone są w znakomicie dobrane kółka z hamulcami, bardzo dobrze spisujące się podczas transportu z klasy do klasy. Po ustawieniu tablicy i przygotowaniu jej do pracy hamulce i dodatkowe stabilizatory zapewniają taki sam komfort pracy jak zestawy montowane na ścianie.

 

Stabilizator uchwytu mobilnego

Poza wspomnianymi zaletami takiego rozwiązania nie można zapomnieć o tym, że zestaw mobilny wymaga więcej biegłości w podłączeniu elementów zestawu i więcej czasu na przygotowanie go do pracy niż zestaw instalowany na stałe w klasie.

Dysponując Tablicą Interaktywną, która w zestawie zawiera projektor montowany na ścianie (ze względu na sposób projekcji,  grupa projektorów nazywa się odpowiednio short throw i ultra short throw),  możemy ułatwić wszystkim użytkownikom tablicy pracę instalując tablicę na uchwycie z regulowaną wysokością.

 

Ten rodzaj projektorów multimedialnych zapewnia możliwość instalacji na tym samym uchwycie co sama tablica. To z kolei umożliwia ruch tablicy w górę i dół razem z projektorem.

Oprócz oferowanych przez producentów zestawów zintegrowanych (projektor + tablica), możliwa jest instalacja  na uchwycie o regulowanej wysokości tablicy dotykowej i dowolnego projektora typu short lub ultra short throw. Mając dużą grupę użytkowników zestawu interaktywnego,  warto wziąć pod uwagę możliwość  użycia dowolnego komputera, które może z nim współpracować.

Producent umożliwia zainstalowanie dowolnej ilości kopii oprogramowania na komputerach użytkowników tablic interaktywnych, co znacznie ułatwia wykorzystanie i pracę z treściami interaktywnymi oraz przygotowywanie interaktywnych lekcji. Możliwe jest jednak  zastosowanie kabla do tablicy SMART wyposażonego w oprogramowanie współpracujące z każdym komputerem podłączonym do zestawu. Rozwiązanie to pozwala każdemu użytkownikowi z dowolnym komputerem na wykorzystanie go w zestawie interaktywnym bez potrzeby instalacji oprogramowania.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}