Nowa aktualizacja oprogramowania monitorów interaktywnych SMART z funkcją Android iQ

Nowa aktualizacja oprogramowania monitorów interaktywnych SMART z funkcją Android iQ

Najnowsza aktualizacja 3.8 dla monitorów interaktywnych SMART wykorzystujących technologię iQ Android™  jest już dostępna. Zawiera ona kilka nowych, ciekawych funkcji i ulepszeń, w tym rozpoznawanie pisma odręcznego i jego zamianę na tekst maszynowy oraz Sklep z aplikacjami.

1. Nowy Sklep z aplikacjami

Nowy sklep SMART iQ obejmuje aplikacje na Androida, które przeznaczone są do nauczania i uczenia się. Nauczyciele będą mogą instalować wiele popularnych aplikacji bez konieczności korzystania ze wsparcia szkolnych informatyków. Wszystkie aplikacje umieszczone w sklepie są weryfikowane pod kątem ich poprawnego działania na wszystkich wyświetlaczach SMART z technologią iQ. Administratorzy szkolni mają możliwość wyłączenia dostępu do sklepu z aplikacjami, jeśli chcą centralnie zarządzać instalacją aplikacji.

Szczegóły sklepu z aplikacjami SMART iQ:

 • Dostępne są wszystkie aplikacje znajdujące się dotychczas w bibliotece, w tym Zoom, Office WPS, VLC Media Player i inne.
 • SMART będzie stale weryfikować i dodawać nowe aplikacje do sklepu na podstawie opinii nauczycieli i ekspertów technologicznych.
 • Nauczyciele mogą dodawać zainstalowane aplikacje do spersonalizowanego ekranu głównego iQ, aby mieć do nich szybszy dostęp.
 • Sklep będzie stale aktualizowany o kolejne aplikacje dodawane z czasem.

2. Centrum powiadomień i aplikacja SMART Tips

iQ 3.8 wyświetli powiadomienia Android, w tym powiadomienia z nowej aplikacji SMART Tips. Komunikaty na temat nowości i nadchodzących zmian pomogą nauczycielom w szybkim dostosowaniu się i lepszym wykorzystaniu z ich możliwości.

Centrum powiadomień obejmuje:

 • Informacje o nowych i nadchodzących funkcjach iQ.
 • Wskazówki i porady ułatwiające nauczycielom korzystanie z większej liczby funkcji.
 • Powiadomienia z innych aplikacji zainstalowanych na wyświetlaczu.

Użytkownicy mogą zarządzać preferencjami powiadomień dla wszystkich aplikacji w menu ustawień iQ.

3. Niektóre nowe funkcje aplikacji Tablica po nowej aktualizacji:

 • Narzędzia do rozpoznawania i edycji tekstu, które rozpoznają i konwertują odręczne pismo na tekst maszynowy. Narzędzie Pióro tekstowe umożliwia również wstawianie poprawek do tekstu lub spacji oraz zastępowanie lub usuwanie tekstu poprzez rysowanie prostych symboli.
 • Przechwytywanie obrazu na żywo z podłączonej kamery internetowej UVC lub kamery dokumentacyjnej bezpośrednio na monitor.
 • Importowanie obrazów zapisanych w pamięci monitora na Tablicę.
 • Włączenie trybu pisania na Tablicy również palcem, który zapewnia elastyczność interakcji i współpracy wielu użytkowników równocześnie na wyświetlaczu. Dzięki niej można pisać jednocześnie dwoma różnymi kolorami po Tablicy. Ta funkcja musi być włączona w menu ustawień iQ.

4. Inne funkcje i ulepszenia:

 • Wszystkie funkcje Odtwarzacz realizowane są teraz przez aplikację Tablica. Po aktualizacji zniknie z monitora ikona Odtwarzacza.
 • Teraz można pisać lub rysować za pomocą pisaków Tablicy w aktywnościach Workspace i Handouts activity przygotowanych w SMART Lumio.
 • Dzięki systemowi SMART Remote Management do zdalnego zarządzania monitorami, administrator może wysłać wiadomość tekstową na dowolny zarządzany wyświetlacz oraz uruchomić na nim syrenę (sygnał dźwiękowy i świetlny).

Dzięki funkcji OTA, aktualizacje pobierane są automatycznie jeżeli monitor podłączony jest do sieci Internet. Gdy urządzenie jest gotowe do aktualizacji, pyta użytkownika o czas, kiedy może ją wykonać.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}