Nowa aktualizacja oprogramowania monitorów interaktywnych SMART z funkcją Android iQ

Nowa aktualizacja oprogramowania monitorów interaktywnych SMART z funkcją Android iQ

Najnowsza aktualizacja 3.10 dla monitorów interaktywnych SMART wykorzystujących technologię iQ Android™  jest już dostępna. Zawiera ona kilka nowych, ciekawych funkcji i ulepszeń, w tym udostępnianie zawartości aplikacji biała tablica na żywo z możliwością dodawania notatek przez uczniów za pomocą urządzeń mobilnych oraz zapis adnotacji jako pliki PDF lub pliki SMART Notebook również bezpośredni eksport do aplikacji zainstalowanych na monitorze typu np. MS Teams, MS OneNote itp.

1. Udostępnij tablicę na żywo, aby umożliwić dwukierunkową współpracę z uczniami

Do tej pory uczniowie po wejściu na stronę hellosmart.com i podaniu identyfikatora monitora mogli zobaczyć zawartość białej tablicy uruchomionej przez nauczyciela, wykonywać przygotowane ćwiczenia interaktywne, zadania i quizy. Dzięki nowej funkcji mogą dodatkowo pisać, rysować i przesuwać obiekty na monitorze za pomocą swoich urządzeń. Jest to rozwiązanie możliwe do wykorzystania podczas zajęć w klasie lekcyjnej, jaki i podczas nauczania zdalnego.

W celu uruchomienia tej funkcji, po zainstalowaniu aktualizacji 3.10 należy w ustawieniach > Tablica SMART  > włączyć funkcję Enable Shared Whiteboard. W aplikacji Tablica pojawi się dodatkowa funkcja.

Dzięki uruchomieniu tego rozszerzenia Każdy może edytować na urządzeniach uczniów pojawi się dodatkowa paleta z narzędziami do sterowania obiektami, pisania z klawiatury, pisakiem do pisania i rysowania oraz gumka

2. Klonuj i blokuj obiekty w aplikacji Tablica

Po zaznaczeniu obiektu w aplikacji Tablica w menu kontekstowym, po aktualizacji, pojawią się dodatkowe funkcje: Duplikuj, Klonowanie nieskończone i Zablokuj.

Dzięki tym nowym komponentom o wiele łatwiej i szybciej przygotować zadania dla uczniów, w których np. powtarzają się te same elementy lub musimy zablokować pewne detale przed przypadkowym przesunięciem przez uczniów.

3.  Eksportuj pliki Tablicy jako pliki PDF lub pliki SMART Notebook

Bezpośrednio w aplikacji Tablica można teraz zapisywać utworzone w niej adnotacje jako pliki PDF lub pliki programu SMART Notebook. Zapis jest możliwy w pamięci wewnętrznej monitora lub po podpięciu do urządzenia dysku flash USB również na nim.

4. Udostępniaj  pliki bezpośrednio z Tablicy do aplikacji innych firm

Jeżeli na naszym monitorze mamy zainstalowane aplikacje firm trzecich między innymi MS Teams, MS OneNote, to po najnowszej aktualizacji, możemy udostępnić zapiski z aplikacji Tablica bezpośrednio w tych programach.

Ponadto aktualizacja zawiera jeszcze inne funkcje i ulepszenia.

Dzięki funkcji OTA, aktualizacje pobierane są automatycznie jeżeli monitor podłączony jest do sieci Internet. Gdy urządzenie jest gotowe do aktualizacji, pyta użytkownika o czas, kiedy może ją wykonać.

Przygotowano na podstawie materiałów Smart Technologies.

A.S.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}