Aktualizacja Android iQ dla monitorów SMART MX200 V3 i V4!

Aktualizacja Android iQ dla monitorów SMART MX200 V3 i V4!

Firma Smart Technologies przygotowała nową aktualizację 3.14 dla monitorów interaktywnych SMART z serii MX3 i MX V4, które wykorzystują technologię iQ Android™. Jeżeli monitor jest połączony do sieci Internet, to nowa wersja pobierze się poprzez automatyczną aktualizację bezprzewodową (OTA).

Jest to dowód, że firma SMART dokłada wszelkich starań, aby rozwijać i wprowadzać innowacje w swoich produktach oraz wspierać nauczycieli narzędziami potrzebnymi do lepszego nauczania i uczenia się. Jednocześnie inwestycje poczynione w technologię, poprzez zakup produktów SMART, dają gwarancję, że będzie ona długo aktualna i pozwoli zaspokajać potrzeby wszystkich nauczycieli oraz długo stanowić nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych.

Co nowego w iQ 3.14?

Podzielony ekran

Możliwość wyświetlania na ekranie monitora jednocześnie dwóch aplikacji poprzez podział ekranu pozwala łatwo porównywać, kontrastować i analizować. Na przykład można jednocześnie wyświetlić zawartość strony internetowej z treścią, filmem lub mapą, a w aplikacji Tablica prowadzić notatki lub zapisywać ważniejsze kwestie w punktach. Proporcje podziału ekranu pomiędzy dwie aplikacje można łatwo regulować przesuwając palcem linię podziału.

Praca z warstwami w aplikacji Tablica

Ter w aplikacji Tablica nanoszone rysunki, adnotacje lub  zdjęcia można przemieszczać między warstwami dzięki nowym poleceniom w menu obiektu. Są to Przenieś na tył lub Przenieś na przód. Jeżeli wstawiony na Tablicę obraz zasłania część naszych notatek, to można go Przenieść na tył i adnotacje się odsłonią, bo ilustracja będzie za tekstem. Możliwe są również różnego rodzaju zagadki lub niespodzianki. Odpowiedź ukrywamy przykrywając jeden obiekt drugim.

Kody QR pomagają w łączeniu się z sesją

Zeskanowanie kodu QR umożliwia uczniom łatwe i bezproblemowe łączenie się z sesją stworzoną w aplikacji Tablica. Uruchamiając np. ćwiczenie Wykrzycz to! lub Tablicę dla całej klasy, uczestnicy w celu dołączenia się do nich, musieli wpisać adres strony, później nr sesji itd. Teraz przyłączenie się do wspólnych działań jest szybsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Uaktualniona wersja aplikacji SMART Mirror

Nowa wersja iQ zawiera aplikację SMART Mirror 4.22, która pozwala na obsługę nieograniczonej opcji połączeń. Aplikacja ta służy do bezprzewodowego łączenia się z monitorem i wyświetlania na nim zawartości ekranu smartfona, tabletu, czy komputera. Do sesji może teraz dołączyć nieograniczona liczba urządzeń, dzięki czemu wszyscy w klasie mogą się przyłączyć. Monitor pokazuje liczbę połączonych osób i nauczyciel może zapraszać osoby z lobby do udostępniania swojego ekranu. Nie ma potrzeby odłączania jednego urządzenia, aby umożliwić podłączenie innego.

Dodano również funkcję touchback Miracast, pozwalającą za pomocą monitora sterować pracą komputera udostępniającego swoją zawartość ekranu. Jest to szczególnie przydatne podczas prezentacji. Prowadzący ją nie musi dotykać komputera w celu przewijania slajdów, bo robi to na monitorze.

Aktualizacja zawiera również poprawki drobnych błędów i inne mniejsze ulepszenia.

Dla użytkowników przygotowaliśmy dwa przewodniki do monitorów z zainstalowaną wersją iQ 3.14:

MX200 V3 i MX200 V4.

SMART projektuje z myślą o przyszłości. Dzięki wiodącym w branży możliwościom rozbudowy i żywotności produktów, wyświetlacze SMART z iQ maksymalizują inwestycję w technologię w edukacji.

Przygotowano na podstawie materiałów Smart Technologies.

A.S.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}