Informacje dotyczące licencji / subskrypcji SMART Learning Suite 2017

Informacje dotyczące licencji / subskrypcji SMART Learning Suite 2017

SMART Learning Suite (SLS) to pakiet programów, w skład którego wchodzi SMART Notebook  oraz aplikacja chmurowa SMART amp udostępniająca miejsce do pracy grupowej.  SMART Notebook obejmuje dodatek do przygotowywania gier, zabaw i ćwiczeń interaktywnych  – SMART lab oraz system oceny uczniów – SMART Response2.  Roczna licencja na SLS jest dostępna z dowolnym interaktywnym wyświetlaczem SMART. Obejmuje ona zainstalowanie programu SMART Notebook (który obejmuje SMART lab i SMART Response 2) na maksymalnie czterech komputerach, w tym na komputerze domowym nauczyciela oraz obejmuje dostęp do przestrzeni roboczych SMART amp dla 30 uczniów i 1 nauczyciela. W czasie trwania rocznej licencji zapewniony jest dostęp do najnowszych rozszerzeń i dodatków SMART Notebook,  a także dostęp do przestrzeni roboczych SMART amp, działań SMART lab i SMART Response2.

Licencję można przedłużyć kupując subskrypcje SMART Learning Suite na 1, 2 lub 3 lat.

Co się stanie, gdy użytkownik nie zakupi subskrypcji?

Aplikacje SLS przechodzą w tryb ograniczony (konieczne jest zalogowanie użytkownika na jego konto SMART).  W trybie tym dostępna jest najnowsza wersja, ale o ograniczonej funkcjonalności i dostępie tylko do odczytu do funkcji premium. Można nadal używać treści, które zostały już utworzone za pomocą funkcji premium, pozostałe narzędzia i funkcje działają bez ograniczeń.

Tryb ograniczony oznacza, że niektóre funkcje są wyłączone. Nie jest wymagane pobieranie żadnej innej wersji i jej instalowanie. Po prostu uruchamia się tą samą wersję programu, która jest już zainstalowana na komputerze, ale dostęp do niektórych funkcji zostaje wyłączony. Po zakończeniu subskrypcji lub okresu próbnego automatycznie aplikacje przechodzą w tryb ograniczony.

Bez ważnej subskrypcji przestrzenie robocze SMART amp, działania SMART lab i oceny SMART Response2 staną się tylko do odczytu. Użytkownik nie traci niczego, co już zrobił, ale nie będzie mógł tego edytować ani tworzyć niczego nowego.

Wpływ na pozostałe funkcje przedstawiono w poniższej tabeli:

Nazwa funkcji / dodatku Zachowanie funkcji z wygasłą subskrypcją

Ćwiczenia SMART Lab i system testów SMART

Response 2

Wszystkie istniejące treści są zachowywane, ale są tylko do odczytu i nie można tworzyć nowych działań.
Dodatek do YouTube Istniejące filmy pozostają, ale nie można wyszukiwać, ani wstawiać nowych filmów.

Dodatek Wyszukiwanie obrazów w zasobach

Internetu

Istniejące obrazy pojawiają się, ale nie można wyszukiwać nowych.
Dodatek Odwzorowywanie pojęć (Concept Mapping) Wszystkie istniejące mapy koncepcji są utrzymywane, ale nie można utworzyć nowych.
Dodatek Nagrywarka lekcji (Lesson Recorder) Istniejące nagrania będą odtwarzane, ale nie będzie można tworzyć nowych.
Dodatek SMART Blocks Uruchamiają się istniejące bloki SMART, ale nie można dodawać nowych. (Bloki nie są uruchamiane)
Dodatek kapp Nie uruchamia się.
SMART Maestro Nie uruchamia się.
Opcje widok Funkcja Pełny ekran, Wyświetlanie dwóch stron, Przezroczyste tło nie są dostępne.
Funkcja Udostępnij …

Nie można udostępniać plików Notebook przez

Udostępnij przy pomocy tablicy SMART (technologia iQ) i Udostępnij za pomocą łącza.

Widok slajdu

Znak firmowy SMART pojawi się na każdej stronie. Ten znak wodny zniknie po podłączeniu

komputera do tablicy lub monitora SMART.

Jeśli subskrybujesz lub odnowisz subskrypcję, wrócisz do pełnego zestawu funkcji.

Jeśli jesteś w trybie ograniczonym, znak wodny pojawia się na komputerach stacjonarnych lub dowolnym ekranie interaktywnym, innym niż SMART. Aby zapewnić najlepsze wrażenia w klasie dla nauczycieli i uczniów, nie ma znaku wodnego, gdy komputer jest podłączony do urządzenia SMART Board.

 

opracował AS na podstawie materiałów Smart Technologies

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}