Ewaluacja lekcji

Ewaluacja lekcji

Materiały do ewaluacji lekcji: 12 gotowych pomysłów na to, jak sprawdzić, czy uczniowie opanowali cele lekcji.

Każdy slajd warto zamienić w osobny plik SMART Notebook (otwieramy program, kopiujemy stronę, wklejamy plik, zapisujemy na komputerze) i przesłać na SMART Learning Suite Online: https://suite.smarttech.com/login). W tym celu, po zalogowaniu, klikamy na zielony prostokąt i wybieramy pole z napisem “Import resource”, następnie wybieramy plik SMART Notebook ze swojego komputera.  Gdy plik się załaduje, zamieniamy slajd w ćwiczenie dla uczniów (klikamy na napis na dole: “Convert to activity” i wybieramy “Make this page an individual Handout Acitivity”). Następnie klikamy “Finish Editing” w lewym górnym rogu. Aby uruchomić ćwiczenie dla uczniów, najeżdżamy myszką na wybrane ćwiczenie i klikamy START.

Teraz uczniowie mogą pisać po slajdzie na swoich urządzeniach. Wystarczy tylko, że wejdą na stronę hellosmart.com, następnie “Join as a guest”, wpiszą kod nauczyciela i swoje imię. Nauczyciel na swoim komputerze widzi postęp uczniów, może także wyświetlić ich odpowiedzi na tablicy.

Uwaga, cztery ostatnie slajdy są gotowe – nie trzeba ich wysyłać na SLSO i przekształcać w ćwiczenie typu “Handout” – to ćwiczenia Response (Odpowiedź) i Shout it out (Wykrzycz to!).

Przedmiot:

nieprzyporządkowane, materiały szkoleniowe dla nauczycieli

Poziom:

II i III etap edukacyjny

Udostępnił:

SMART Technologies

Ten plik nie zawiera zawartości Adobe Flash i działa z nowszymi wersjami SMART Notebook (wersja 17 i nowsze dla Windows, wersja 16.2 i nowsze dla Mac). Dowiedz się więcej.

Image module
Pobierz lekcję
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}