Powrót do szkoły ze SMART

Powrót do szkoły ze SMART

Niestety wakacje dobiegają końca. W szkołach trwają przygotowania do rozpoczynającego się roku szkolnego 2022/23. Za nami pierwsze rady pedagogiczne i szkolenia, które można przeprowadzić bardziej swobodnie, bo w szkole jeszcze nie ma uczniów. Wielu nauczycieli włącza po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie monitory i tablice interaktywne SMART, sprawdzając czy wszystko działa prawidłowo. Być może przy okazji aktualizuje oprogramowanie pokładowe swoich monitorów. Wszystko powinno być gotowe kiedy w klasie pojawią się uczniowie. Na pewno wielu dyrektorów i nauczycieli zastanawia się nad tym, co zrobić, aby lepiej móc wykorzystywać sprzęt i oprogramowanie, które znajduje się w szkolnych pracowniach.

Również Zespół tablice.net.pl w czasie wakacji zastanawiał się nad tym problemem. Co wymyśliliśmy i przygotowaliśmy dla Was opiszemy poniżej.

Plakaty „Jak zacząć pracę z monitorem SMART”

Stwierdziliśmy, że dobrym pomysłem jest przygotowanie plakatów, które każdy zainteresowany mógłby wydrukować i powiesić obok monitora. Zawieją one niezbędne informacje jak szybko rozpocząć pracę i zajmują jeden arkusz papieru. Zobaczcie sami. Pamiętajcie tylko, że do każdego typu monitora jest inny poster.

Monitor MX 200 V3       Monitor MX 200 V2       Monitor GX

Przewodniki do programu SMART Notebook i płatnego dodatku SMART Notebook Plus

Wiemy, że dużym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju przewodniki i samouczki do samodzielnej pracy. Omówione zostały w nich prawie wszystkie narzędzia SMART Notebook oraz dokładnie, każda funkcja SMART Notebook Plus. Staraliśmy się, aby każde opisywane narzędzie dodatkowo zilustrować przykładami jego zastosowania w praktyce szkolnej. Czy nam się udało? – ocenicie sami.

SMART Notebook 22 aplikacja do wspólnej nauki – przewodnik (wersja PDF, wersja w SMART Notebook)

Przewodnik do SMART Notebook Plus: Część I – Ćwiczenia SMART (wersja PDF, wersja w SMART Notebook), Część II – Oceny SMART (wersja PDF, wersja w SMART Notebook) i Część III – Pozostałe funkcje (wersja PDF, wersja w SMART Notebook).

W czerwcu, przed wakacjami, pojawiła się nowa, bezpłatna wersja SMART Notebook 22. Warto ją pobrać i zainstalować komputerze w szkole i na swoim urządzeniu w domu. Jak to zrobić – podpowie nam ta krótka instrukcja. Płatne dodatki (subskrypcja pakietu SLS) zostały przeniesione do rozszerzenia SMART Notebook Plus. Tu niespodzianka jeżeli instalujesz SMART Notebook 22 możesz testować SMART Notebook Plus bezpłatnie przez 180 dni. Wyjaśniamy czym jest SMART Notebook 22 i SMART Notebook Plus w dwóch dokumentach: SMART Notebook i SMART Notebook Plus i Informacje dotyczące licencjonowania oprogramowania SMART.

Szkolenia online i webinaria

Przygotowaliśmy również nową odsłonę naszych bezpłatnych szkoleń online, które teraz nazywają się „Bezpłatne szkolenia on-line z aplikacji SMART Notebook i SMART Notebook Plus”. Są to trzyczęściowe kursy dla nauczycieli, których dwie pierwsze części poświęcone będą narzędziom programu SMART Notebook, a ostatnia funkcjom SMART Notebook Plus. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu od września do czerwca, a każda część to aż 60 minut spędzonych z naszym trenerem Arkadiuszem Stefanem. Link do formularza zapisów (aktywny do czerwca 2023 roku).

W ciągu roku planujemy również, bardzo popularne wśród nauczycieli, webinaria prowadzone przez Magdalenę Krupińską, nauczycielkę w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinie, trenerkę w zakresie wykorzystania TIK w edukacji i konsultantkę edukacyjną SMART. Pierwsze z nich pt. „Jak rozpocząć pracę z aplikacją Lumio? odbędzie się już 30 sierpnia 2022 roku (link do zapisów). We wrześniu zaś zapraszamy na „Nowości w Lumio”, bo jest o czym opowiadać. Tu jeszcze termin jest nie znany, ale wszystkie informacje znajdziecie na naszym profilu na FB Tablica SMART w Mojej Klasie.

A.S.
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}