Bohaterowie na wakacjach

Bohaterowie na wakacjach

Interesująca propozycja nieszablonowej lekcji przed egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego. Uczniowie, znając cechy charakteru postaci, ich pasje, przeżycia, planują wakacyjną podróż. Rozpoznają bohatera, tytuł utworu, jego autora, a także rodzaj i gatunek literacki (Balladyna, Alina, Kirkor z “Balladyny” J. Słowackiego oraz Marek Winicjusz, Neron i Ligia z “Quo vadis” H. Sienkiewicza). Fragment o “Balladynie” można zaproponować także uczniom klasy 7. Materiał jest w pełni edytowalny, 2 ostatnie slajdy celowo są bez zdjęć po to, by nauczyciel mógł dodać kolejną lekturę.

Warto otworzyć lekcję w Lumio (link: https://cutt.ly/OQkn8GX). W Lumio uczniowie pracują na swoich kopiach slajdu, nauczyciel widzi ich pracę, może natychmiast przekazać informację zwrotną.

Lekcję można wykorzystać także tradycyjnie – otworzyć ją w programie SMART Notebook na tablicy/monitorze – uczniowie pracują w zeszytach i na tablicy interaktywnej.

Lekcja została przygotowana w Canvie i zaimportowana do programu SMART Notebook.

Przedmiot:

język polski

Poziom:

II etap edukacyjny

Udostępniła:

Magdalena Krupińska

konsultantka edukacyjna SMART

Ten plik nie zawiera zawartości Adobe Flash i działa z nowszymi wersjami SMART Notebook (wersja 17 i nowsze dla Windows, wersja 16.2 i nowsze dla Mac). Dowiedz się więcej.

Image module
Pobierz lekcję
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}