Aktualizacja SMART Learning Suite

Aktualizacja SMART Learning Suite

Okrągła liczba 18 przy SMART Notebook świadczy o tym, że jest nowa, coroczna wersja tej aplikacji. Smart Technologies przyzwyczaił nas, że te zmiany są czasami rewolucyjne i przynoszą wiele interesujących funkcji. Przekonajmy się, jak będzie tym razem.

SMART Notebook 18

Nowy wygląd interfejsu użytkownika – ulepszona karta Właściwości

Coraz częściej w klasach lekcyjnych pojawiają się monitory interaktywne, zamiast tablic z projektorami. Współczesne urządzenia tego typu pozwalają na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K. Porównując ten parametr z możliwościami projektorów, w które wyposażone są tablice interaktywne, widać olbrzymią różnicę. Aby ułatwić użytkownikom precyzję w wybieraniu np. kolorów poszczególnych narzędzi, poprawiono wygląd interfejsu użytkownika modyfikując zakładkę Właściwości (tylko system Windows).

Drugim udogodnieniem dla wyświetlania treści lekcji w aplikacji SMART Notebook 18 jest automatyczne skalowanie wielkości slajdów w zakładce Sortownik stron. Program samoczynnie dostosowuje ich wielkość do aktualnej rozdzielczości monitora lub tablicy interaktywnej.

Zmienione odwołania do stron uczniowskich SMART lab i SMART Response 2

Jeżeli nauczyciel przygotował ćwiczenie interaktywne lub quiz za pomocą SMART Laboratorium i chciał, aby uczniowie indywidualnie rozwiązali go za pomocą swoich urządzeń mobilnych, to musieli oni uruchomić przeglądarkę internetową i wpisać adres „classlab.com” oraz potem podać identyfikator klasy. Identycznie wyglądała sprawa przy rozwiązywaniu testów przygotowanych w dodatku SMART Response 2. W nowej wersji skrócono identyfikator klasy z 8 do 4 cyfr, dzięki czemu wychowankowie szybciej i z mniejszą liczbą pomyłkę dołączą się do aktywności przygotowanej przez nauczyciela. Zaktualizowano również adres strony z „classlab.com” na „hellosmart.com”.

Obsługa nowych urządzeń SMART Board MX i SMART Podium 624

W ofercie SMART Technologies pojawiły się dwa nowe produkty monitory interaktywne serii MX oraz Obsługa SMART Podium 624. Nowa wersja SMART Notebook 18 zawiera niezbędne aktualizacje, aby użytkownicy mogli bez problemu korzystać z tych urządzeń (systemy Windows i Mac OS).

Ekran powitalny z linkiem do materiałów szkoleniowych dla nauczycieli

Ekran powitalny SMART Notebook 18 zawiera nie tylko linki do ostatnio otwartych plików .notebook, ale również odnośnik internetowy do szkoleń dla nauczycieli. Ponadto znajdziemy tam linki zachęcające do bezpłatnego wypróbowania SMART Learning Suite Online, zbioru gotowych lekcji i innych materiałów na SMART Exchange.

Uporządkowanie systemów MAC OS

Dodano obsługa systemu Mac OS 10.13 High Sierra oraz wycofano wsparcie dla system Mac OS X 10.10, który nie będzie już obsługiwany.

SMART Learning Suite Online

Wspólne działania w obszarze roboczym

Dodano nowy rodzaj aktywności wykorzystuje urządzenia uczniowskie do umożliwienia współpracy w ramach całej klasy lub małej grupy. Łatwo teraz zaprosić uczniów do wspólnej przestrzeni roboczej, aby jednocześnie pracowali nad projektami i treściami.

Strony aktywności i prezentacji

Nauczyciel w prosty sposób określa, które strony w jego materiale lekcyjnym są interaktywnymi dla uczniów, a które tylko prezentują treści. Na tych ostatnich każdy uczeń indywidualnie może zapoznać się z informacjami, a na pierwszych wykonać samodzielnie ćwiczenie interaktywne, rozwiązać quiz lub zadanie przygotowane przez pedagoga.

Import plików z dysku twardego

W prosty sposób można zaimportować do swojego SMART Learning Suite Online pliki Microsoft® PowerPoint, PDF lub treści przygotowane w SMART Notebook. Każdą z zaimportowanych stron łatwo udostępnimy indywidualnie każdemu naszemu uczniowi jako treść do prezentacji lub element interaktywny.

Nowy tryb tworzenia

Nauczyciele mogę teraz tworzyć treści lekcji, które zawierają wiele stron (slajdów). Zaimportowane treści, ćwiczenia interaktywne i testy można teraz łączyć w jeden materiał lekcyjny.

Wiele możliwości edycji przygotowanych treści
  • zmiana nazwy stron i plików,
  • usuwanie i porządkowanie stron treści lekcji,
  • wyznaczanie stron aktywności i prezentacji.
Zapisywanie treści aktywności Shout It Out

W nowej wersji można zapisać pomysły i odpowiedzi uczniów przekazane za pomocą aktywności Shout It Out i SMART Response 2. Jeśli nauczyciel wróci do danej lekcji, może wybrać opcje przegląd wyników, aby zobaczyć odpowiedzi uczniów.

 


 

Wszystkie funkcje SMART Notebook 18 są dostępne dla użytkowników posiadających aktywną subskrypcję SMART Learning Suite. Wersja programu jest do pobrania na stronie http://education.smarttech.com/en/products/notebook/download.

Dla wszystkich osób chcących po raz pierwszy zapoznać się z programem Notebook 18 polecamy bezpłatną, 45-dniową wersję trial

http://education.smarttech.com/en/products/notebook/download#trial.

Opracowano na podstawie materiałów Smart Technologies.

A.S.SMART Notebook

Stworzony dla nauczycieli przez nauczycieli

SMART Notebook został przygotowany i dopracowany w oparciu o opinie nauczycieli, dzięki czemu wyposażono go w funkcje pomagające wykreować interesujące i dynamiczne lekcje. SMART Notebook jest również skonstruowany tak, aby wspierać różne metody nauczania, od dużych klas i małych grup, aż po naukę indywidualną.

Dostęp do wysokiej jakości zasobów

Uzyskaj wgląd w SMART Exchange, biblioteki on-line, która oferuje ponad 60 000 wysokiej jakości darmowych lekcji i pomocy dydaktycznych. Plusem jest możliwość korzystania z dodatkowej zawartości, tworzonej na bieżąco przez ponad 3 miliony aktualnych użytkowników SMART Notebook z całego świata.

Intuicyjne narzędzia do nauki

SMART Notebook zawiera instrumenty, które sprawiają, że tworzenie lekcji staje się prostym i intuicyjnym doświadczeniem. Zacznij od razu aby oszczędzać czas na przygotowywaniu zajęć i skup się na uczeniu uczniów.

Standaryzacja ze SMART Notebook

Teraz możesz kupić SMART Notebook i wykorzystywać go z innymi markami interaktywnego sprzętu, co pozwoli Ci utworzyć jedną zestandaryzowaną platformę do nauki, która pomoże uczniom i nauczycielom pracować efektywniej oraz korzystać przy tym z już zakupionych do klasy urządzeń.

 

W Polsce dystrybutorem produktów SMART Technologies jest firma Image Recording Solutions sp. z o.o.: www.irs.com.pl


O SMART Technologies

Od kiedy w 1991 roku SMART Technologies wprowadził swoją pierwszą dotykową tablicę interaktywną SMART Board™, firma rozpoczęła tradycję tworzenia innowacyjnych, łatwych w obsłudze rozwiązań, które zapewniły jej ogólnoświatową rozpoznawalność i zaufanie klientów. To właśnie tej tradycji SMART Technologies zawdzięcza swoją obecną pozycję globalnego lidera rynku tablic interaktywnych. Stale rozszerzana linia produktów SMART sprawiła, że praca zespołowa oraz skuteczne nauczanie oparte na technologiach interaktywnych są dostępne dla milionów ludzi na całym świecie.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #2064a1;background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}