Program SMART Exemplary Educator (SEE)

Jest to międzynarodowy projekt promujący nauczycieli, których innowacyjne wykorzystanie produktów SMART pomaga poprawić wyniki nauczania. Polska nazwa programu Lider Edukacji Interaktywnej SMART.

Program Lider Edukacji Interaktywnej SMART w Polsce

Rozpoczęcie programu w Polsce nastąpiło w styczniu 2012 roku. Z pośród przedstawionych wniosków komisja wybrała 5 osób. Jedna z nich została zaproszona na światowe spotkanie Liderów do Kanady. To wielkie wyróżnienie dla Liderów i dla Polski.

W roku 2013 do tego grona dołączyło jeszcze trzech nauczycieli, zaś w 2014 jeden.

W chwili obecnej jest 9 liderów i największą grupę w śród nich stanowią nauczycieli języka polskiego.

Nasi Liderzy Edukacji Interaktywnej SMART i ich wizytówki:

Joanna Apanasewicz

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych. Uczy od  8 lat, z tablicą SMART Board pracuje od dwóch. Jest laureatką konkursu na najlepszy scenariusz lekcji z wykorzystaniem tablicy SMART Board. Pani Joanna pracuje w „Małej” Szkole w Koninie Żagańskim http://malaszkola83.blogspot.com/ oraz w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Z zamiłowania – fotograf

Prowadzi blog „Tablica interaktywna w naszej klasie” http://interaktywnaklasa.blogspot.com/

Film aplikacyjny

Ewa Hrybacz

Nauczyciel języka polskiego

Nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 16 im. Józefa Piłsudskiego w Gorzowie Wielkopolskim – http://www.zso16.edu.gorzow.pl/.  Ambasador programu eTwinning na województwo lubuskie. Z tablicą SMART Board pracuje od 4 lat, w szkole od 27.  Jest autorką jednej z największych kolekcji lekcji na SMART Exchange i tablice.net.pl. Pasjonuje się literaturą piękną i piosenką francuską. Kocha zwierzęta, ma dwa psy i dwa koty.

Film aplikacyjny

Katarzyna Rasiewicz

Nauczyciel języka angielskiego

Nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Muzycznych i Zespole Szkół nr 16 w Toruniu. Od niemal 7 lat uczy z tablicą interaktywną SMART Board. Współpracuje z Toruńskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli  oraz Kolegium Języków Obcych w Toruniu, jako koordynator praktyk pedagogicznych. W nowatorski sposób wykorzystuje oprogramowanie konferencyjne SMART Bridgit – do prowadzenia międzynarodowych lekcji, w których łączy dwie klasy oddalone od siebie o kilka tysięcy kilometrów.

Film aplikacyjny

Elżbieta Krzysztofik

Nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, plastyki i muzyki

Jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej,  plastyki i muzyki w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pogalewie Wielkim w województwie dolnośląskim. Uczy od 28 lat, w tym od 2 lat z tablicą SMART Board – na oprogramowaniu Mac.

Stara się zaszczepić swoją pasję związaną komputerami Apple-Macintosh uczniom i nauczycielom, prowadzi informatyczne zajęcia pozalekcyjne, wprowadza w świat komputerów przedszkolaki, prowadzi warsztaty podczas konferencji. Jest autorem materiałów szkoleniowych dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pracujących na macach, przygotowanych w ramach współpracy z SAD-em.

Film aplikacyjny

Mariola Kosztołowicz

Nauczyciel

Nauczyciel z 24 letnim stażem. Z tablicami SMART Board pracuje od 4 lat. Uczy matematyki oraz informatyki w Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych w Morawicy – Szkole Modelowej SMART –  http://gimnazjummorawica.psis.edu.pl/ . Od 14 lat pełni też funkcję zastępcy dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Morawicy. Laureatka trzeciego miejsca w konkursie na najlepszy scenariusz lekcji przygotowany w oprogramowaniu SMART Notebook.  Nagrodzona certyfikatem i statuetką „Lider Innowacyjności w Szkole” przyznawaną przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach. Współpracuje ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Film aplikacyjny

Anna Rynkiewicz

Nauczyciel

Nauczyciel z 12-letnim stażem. Z tablicami SMART Board pracuje od 3 lat. Uczy języka polskiego w Publicznym Gimnazjum Nr 19 Sportowym w Zespole Szkół Nr 5 w Białymstoku. W szkole pełni również funkcję zastępcy dyrektora. Swoje fascynacje nowoczesnymi technologiami w nauczaniu pragnie zaszczepić w nauczycielach, z którymi pracuje -z ZS Nr 5 w Białymstoku na konkurs na najlepszy scenariusz lekcji przygotowany w oprogramowaniu SMART Notebook- IV edycja wysłano najwięcej prac. Prowadzi szkolną stronę internetową www.pg19.bialystok.pl Nagrodzona certyfikatem „Lider Szkoły Rozwijającej się” przyznanym przez Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku.

Brała udział w programie Szkoła z klasą,  realizując zadanie Nasi e-nauczyciele opisane na platformie Szkoła z klasą 2.0. (link http://szkolazklasa2zero.nq.pl/wizytowka/?id=1483)

Film aplikacyjny

Ewa Karolczuk

Nauczyciel

Nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa i biologii w  Publicznym Gimnazjum Nr 19 Sportowym w Białymstoku http://www.pg19.bialystok.pl/. Z Tablicą SMART pracuje od 2 lat.  Laureatka drugiego miejsca w konkursie na najlepszy scenariusz lekcji przygotowany w oprogramowaniu SMART Notebook-IV edycja.  Autorka lekcji biologii na SMART Exchange i tablice.net.pl. Współpracuje z uczelnią wyższą gdzie prowadzi szkolenia z obsługi tablicy interaktywnej w zakresie podstawowym.

Film aplikacyjny

Grzegorz Piątas

Nauczyciel

Nauczyciel języka polskiego z 24-letnim stażem, zatrudniony w Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu – http://www.gim-nt.com/ . Doradca metodyczny związany z poznańskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Tablicę SMART Board  oraz program Notebook wykorzystuje w swej pracy od 2009 roku. Jako nauczyciel tzw. „e-klas” na co dzień stosuje niestandardowe rozwiązania metodyczne, wykorzystując w procesie nauczania nowoczesne technologie. Prywatnie – wielbiciel Rolling Stonesów i prozy H.P. Lovecrafta..

Film aplikacyjny

Magdalena Krupińska

Nauczyciel

Nauczycielka języka polskiego i etyki w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinie. Trenerka w zakresie wykorzystania TIK w edukacji, moderatorka w programie “Aktywna edukacja” Centrum Edukacji Obywatelskiej. Opiekunka koła dziennikarskiego, wydającego gazetkę szkolną, w 2011 r. nagrodzoną tytułem “Szkolny Pulitzer” dla najlepszej gazetki szkoły podstawowej województwa zachodniopomorskiego. Z tablicą Smart Board pracuje od 2012 roku. W praktyce i teorii popiera TIK w edukacji, czego świadectwem są jej lekcje – uczniowie pracują na notebookach, z tablicą Smart Board, prowadzą blogi, radiowęzeł, piszą książki online.

Film

Co zrobić, aby zostać Liderem Edukacji Interaktywnej SMART?

Na chwilę obecną zakończył się już nabór do programu. Kolejna edycja rozpocznie się prawdopodobnie w 2017 roku i wtedy zapraszamy wszystkich wykorzystujących produkty SMART w innowacyjny sposób oraz mających potrzebę dzielenia się swoją wiedzą i dokonaniami z innymi nauczycielami.
Podczas ostatniej akcji rekrutacyjnej, w naszym kraju, wyłanianie kandydatów odbywało się poprzez otwarte zaproszenie zamieszczone na naszej stronie internetowej. Wszyscy chętni nauczyciele zostali poproszeni o wypełnienie specjalnej ankiety, która została sprawdzona przez menedżerów programu SEE i oni podjęli decyzje o zakwalifikowaniu wybranych kandydatów do programu.
Image module

Główne korzyści dla Liderów Edukacji Interaktywnej SMART (SEE):

 • posługiwanie się logo SMART SEE i oficjalny certyfikat
 • dostęp do Gold Star SEE Platform, który pozwala na zdobywanie nagród (PD, produktów i materiałów marketingowych) zgodnie z liczbą punktów za ukończenie zadań
 • specjalne oferty rozwoju zawodowego
 • szansa na uczestniczenia w SMART Exemplary Educators Global Summit lub w imprezie podobnego typu
 • udział w projektach współpracy
 • członkostwo w globalnej sieci
 • udział w beta testach i pilotażach
 • promocja w publikacjach SMART
 • dostęp do społeczności SEE
 • platforma Gold Star SEE
 • Google+ SEE Community